Technologia budowy

 

Technologia budowy naszych domów

Budujemy domy, w których ludzie czują się komfortowo. Wykonane z wysokiej jakości materiałów, ekologiczne i innowacyjne. Od konstrukcji z modułowych ścian domu prefabrykowanego po solidną drewnianą konstrukcję dachu i stropu.

 

 

To, czy czujesz się komfortowo w domu, zależy od technologii jego budowy. To właśnie w tym miejscu przegroda budynku Solid Modular pokazuje w pełni swoje mocne strony. Dzięki dużej zdolności magazynowania ciepła zapewnia komfort przez wszystkie sezony.

 

Maksymalna efektywność energetyczna

Wszędzie słyszy się i czyta, że ​​musimy rozwijać więcej alternatywnych źródeł energii i polegać na energooszczędnych technologiach grzewczych. W Solid Modular idziemy o krok dalej. Zamiast skupiać się tylko na efektywnym zużyciu energii, stawiamy na minimalizację zapotrzebowania na nią. W końcu energia, której w ogóle nie zużyjemy, jest najtańszą. Budując z Solid Modular, możesz być pewien, że wszystkie nasze prefabrykowane domy wyróżniają się doskonałymi wartościami energetycznymi. Aby utrzymać jak najniższe straty ciepła przez przegrodę budynku, stawiamy na wszechstronną izolację termiczną całego budynku.

 

Nowy standard w budowie domów prefabrykowanych

Naszą podstawową konfiguracją jest przegroda ''Standard'', która pomoże utrzymać optymalną temperaturę we wnętrzu domu. Dzięki niskiemu współczynnikowi przewodzenia ciepła doskonale izoluje przed utratą ciepła zimą, jednocześnie chroniąc pomieszczenie mieszkalne przed nadmiernym nagrzewaniem się w lecie.

 

Zalety przegród budowlanych Solid Modular

Ochrona przed zimnem
Izolacja naszych domów zapewnia efektywność energetyczną oraz oszczędność.

 

Ochrona przed upałami
Wykorzystywana przez nas ściana i strop blokują upały i gwarantują komfort termiczny nawet w najgorętsze dni lata.

 

Ochrona przed hałasem
Nasza wielowarstwowa przegroda oraz termoizolacyjne materiały dają doskonałe właściwości izolacji akustycznej.

 

Otwartość dyfuzyjna
Nasze przegrody pozwalają na bezpieczny transfer pary wodnej oraz chronią przed jej kondensacją zapewniając trwałość całej konstrukcji.

Wybierz przegrodę, która Ci najbardziej odpowiada

Warstwy ściany:

1. Tynk dekoracyjny, silikonowy, który zapewnia doskonałą paroprzepuszczalność co pozwala ścianie w pełni oddychać. Jest również wysoce odporny na rozwój pleśni, grzybów i alg.

2. Warstwa zbrojąca z klejem sprawia, że elewacja jest bardziej odporna na naprężenia i odkształcenia spowodowane wysokimi temperaturami latem oraz niskimi temperaturami zimą.

3. Wełna elewacyjna (grubość 100 mm) zapewnia doskonałą ochronę termiczną i akustyczną λ=0.036 W/mK. Posiada najwyższą klasę odporności na ogień (A1), co pozwala usytuować budynek tak samo jak w technologii murowanej.

4. Płyta poszycia zewnętrznego MFP 12 mm / Fermacell 12 mm. Charakteryzuje się dużą dyfuzyjnością pary wodnej, co pozwala konstruować elementy budynku bez ryzyka kondensacji wody w warstwie izolacji. Dzięki dużej gęstości jest twarda i bardzo wytrzymała. Posiada doskonałe właściwości termoizolacyjne i akustyczne.

5. Wełna skalna w rdzeniu konstrukcji (200 mm) gwarantuje doskonały komfort termiczny i akustyczny. Jest to produkt o najwyższej gęstości dostępnej na rynku, dzięki czemu nie występują mostki termiczne. Montaż wełny od góry umożliwia jej nadmuch lub ręczne układanie. λ=0.037 W/mK.

6. Konstrukcja ściany z certyfikowanego drewna C24 (45 x 195 mm) - suszone komorowo oraz czterokrotnie strugane strugane drewno, które zapewnia dużą wytrzymałość, jednocześnie eliminując obecność zarodników pleśni, grzybów, larw owadów oraz całkowicie zatrzymując proces sinienia drewna.

7. Folia paroizolacyjna SD 5, która zapewnia najwyższą szczelność powietrzną oraz najefektywniejszą kontrolę przepływu pary wodnej do budynku. Jest również bardzo wytrzymała mechanicznie.

8. Płyta konstrukcyjna OSB 3 Ecoboard (12 mm) Płyta drewnopochodna, która pełni funkcję usztywnienia konstrukcji oraz podwyższa szczelność powietrzną ściany. Stanowi również dodatkową barierę paroszczelną.

9. Ruszt instalacyjny - przedścianka instalacyjna (40 mm) Stanowi podbudowę pod płytę wykończeniową. Umożliwia wykonywanie prac bez uszkadzania folii paroizolacyjnej.

10. Płyta gipsowo-kartonowa (12,5 mm) Stanowi finalną warstwę wykończenia ścian od zewnątrz.

 

Ściana Zewnętrzna

Pozostałe dostępne konfiguracje

Wełna Drzewna Standard

Grubość ściany: 33 cm

Współczynnik przenikania: U= 0,149 W/m2K

1Tynk dekoracyjny, silikonowy

2Warstwa zbrojąca z klejem

3Izolacja fasadowa z wełny drzewnej (60mm)

4Wełna skalna w rdzeniu konstrukcji (200mm)

5Konstrukcja ściany z certyfikowanego drewna C24 (60x200mm)

6Płyta konstrukcyjna OSB 3 ECOBOARD (12mm)

7Folia paroizolacyjna SD5

8Ruszt instalacyjny - przedścianka instalacyjna (40mm)

9Płyta gipsowo kartonowa (12,5mm)

Wełna Drzewna Standard Plus

Grubość ściany: 33 cm

Współczynnik przenikania: U= 0,141 W/m2K

1Tynk dekoracyjny, silikonowy

2Warstwa zbrojąca z klejem

3Izolacja fasadowa z wełny drzewnej (60mm)

4Wełna drzewna (200mm)

5Konstrukcja ściany z certyfikowanego drewna c24 (60x200mm)

6Płyta konstrukcyjna OSB 3 ECOBOARD (12mm)

7Folia paroizolacyjna SD5

8Ruszt instalacyjny - przedścianka instalacyjna (40mm)

9Wełna drzewna w rdzeniu rusztu (40mm)

10Płyta gipsowo kartonowa (12,5mm)

 

 

Ściana działowa

Grubość ścian: 18,2 cm oraz 13,2

Warstwy ściany:

1Płyta gipsowo-kartonowa

2Płyta drewnopochodna

3Wełna skalna w rdzeniu konstrukcji

4Konstrukcja ściany z drewna C24

5Płyta gipsowo-kartonowa

 

Strop Domu Parterowego

Warstwy stropu:

1. Płyta budowlana - konstrukcyjna MFP (grubość: 22mm) na centralnej części stropu. Charakteryzuje się dużą dyfuzyjnością pary wodnej, co pozwala konstruować elementy budynku bez ryzyka kondensacji wody w warstwie izolacji. Dzięki dużej gęstości jest twarda i bardzo wytrzymała. Posiada doskonałe właściwości termoizolacyjne i akustyczne.

2. Konstrukcja stropu z certyfikowanego drewna C24 (45x195mm/60x195mm - w zależności od obciążeń) - suszone komorowo oraz czterokrotnie strugane drewno, które zapewnia dużą wytrzymałość, jednocześnie eliminując obecność zarodników pleśni, grzybów, larw owadów oraz całkowicie zatrzymując proces sinienia drewna.

3. Wełna skalna w rdzeniu konstrukcji (grubość 300mm) gwarantuje doskonały komfort termiczny i akustyczny. Jest to produkt o najwyższej gęstości dostępnej na rynku, dzięki czemu nie występują mostki termiczne. Montaż wełny od góry umożliwia jej nadmuch lub ręczne układanie. λ=0.037

4. Płyta konstrukcyjna OSB 3 Ecoboard (Grubość 12mm). Płyta drewnopochodna, która pełni funkcję usztywnienia konstrukcji oraz podwyższa szczelność powietrzną ściany. Stanowi również dodatkową barierę paroszczelną.

5. Folia paroizolacyjna SD5 zapewnia najwyższą szczelność powietrzną oraz najefektywniejszą kontrolę przepływu pary wodnej do budynku. Jest również bardzo wytrzymała mechanicznie.

6. Ruszt instalacyjny z certyfikowanego drewna (45x70mm/45x95mm) utrzymuje pełną szczelność, umożliwiając poprowadzenie instalacji elektrycznych niskoprądowych oraz wentylacji mechanicznej)

7. Ruszt montażowy pod płytę wykończeniową sufitu (30x60mm/22x75mm)

8. Płyta gipsowo kartonowa (12,5mm) o kontrolowanej gęstości, zwiększonej sztywności i twardości powierzchni.

 

Podłoga parteru

Standard

 

Warstwy podłogi:

1Membrana izolacyjna Knauf Katja Sprint

2Styropian podłogowy układany warstwowo (120 mm)

3Folia metalizowana pod ogrzewanie podłogowe

4Rurki ogrzewania podłogowego (jeśli występuje)

5Wylewka cementowa (70 mm)

 

Okna PVC

Wysokiej klasy okna to oszczędność energii oraz radość w użytkowaniu przez długie lata. Wykorzystywane przez nas okna są trwałe, bezpieczne oraz wyjątkowo energooszczędne. Złoty medalista wśród okien PVC. Producentem jest lokalna firma Vidok.

Podstawowa konfiguracja

Profil

VEKA VP 82, najwyższa klasa jakości A, spełniające najwyższe standardy RAL

Kolorystyka

W standardowej konfiguracji kolor wewnątrz to biały. Kolor zewnętrzny do wyboru z palety kolorów.

Szyby

Nowoczesny pakiet 3 szybowy z uszczelką TGI.

Konstrukcja

7-komorowa konstrukcja ramy oraz bezszwowe zgrzewy

Okucia

Renomowane okucia ROTO NX

Współczynnik przenikania

Uw=0,74 W/m2K

Drzwi zewnętrzne

Solidne i eleganckie drzwi, które zapewniają bezpieczeństwo i ochronę przed warunkami atmosferycznymi.

Standardowa konfiguracja

Współczynnik przenikania

Uw=0,86 W/m2K

W naszej ofercie znajdziesz i dobierzesz idealny wzór i kolor drzwi zewnętrznych.

Informacje i Kontakt

Doradzamy w całym procesie budowy.

?
  • Czy na każdej działce można wybudować dom modułowy?

    Tak. Dom modułowy można wybudować prawie na każdej działce. Minimalne wymagania do rozpoczęcia budowy to zapewnienie odpowiednio utwardzonej drogi dojazdowej o szerokości minimum trzech metrów.

     
  • Czy można wziąć kredyt na dom modułowy Solid Modular?

    Pożyczkę hipoteczną na dom modułowy można uzyskać w większości polskich banków. Wymagania są takie same jak w przypadku kredytów na inne nieruchomości.

     
  • Ile trwa budowa domu przez Solid Modular?

    Pełny czas realizacji do stanu deweloperskiego trwa 100 dni a do stanu podstawowego 60 dni. Sam montaż prefabrykowanych elementów na działce Inwestora zajmuje średnio 2 dni.

     

Kliknij poniższy przycisk i zobacz najczęściej zadawane pytania

Przejdź do pytań

Umów
spotkanie.

Zależy Ci na poznaniu szczegółów na żywo w fabryce domów - najlepsza opcja to spotkanie

Zadzwoń

Opinie klientów

Bardzo rzetelna oferta, krótki czas budowy domu. Cała inwestycja przebiegała bez żadnych niespodzianek ani dodatkowych kosztów. Naprawdę ciężko spotkać tak sprawnie działającą firmę Z czystym sumieniem polecam każdemu kto się jeszcze zastanawia.

Darek K.

Na samym początku miałam delikatne obawy co do technologii która jest na naszym rynku nowością. Szybko jednak dostałam fachową odpowiedz na wszystkie moje pytania i obawy, a sama budowa to potwierdziła. Oferta idealnie skrojona na mój budżet, bez kosztów dodatkowych. Wszystko wykończyłam sobie w swoim własnym stylu. Naprawdę gorąco polecam!!

Bartosz W.

Profesjonalizm w każdym calu. Dbałość o szczegóły w wykonaniu, a prośby i sugestie klienta stawiane na pierwszym miejscu. Ekspresowa realizacja, fachowe doradztwo. Wsparcie oraz płynące z doświadczenia rady wręcz nieocenione. A końcowy efekt... zachwycający.

Jola F.

Poszukujesz wymarzonego domu?

Sprawdź nasze projekty domów i zbuduj z nami Swoją przyszłość