Odpowiedzi na Twoje pytania

Budowa domu to złożony proces, który wymaga przemyślenia wielu aspektów. W trosce o Twoje potrzeby, przygotowaliśmy zestaw odpowiedzi na pytania, które najczęściej zadają nasi Klienci. Mamy nadzieję, że dzięki nim podjęcie decyzji o zakupie wymarzonego domu będzie łatwiejsze.

1. Czy na każdej działce można wybudować dom modułowy?
Tak. Dom modułowy można wybudować prawie na każdej działce. Minimalne wymagania do rozpoczęcia budowy to zapewnienie odpowiednio utwardzonej drogi dojazdowej o szerokości minimum trzech metrów.
2. Po czyjej stronie jest wykonanie fundamentu?
Fundament nie jest ujęty w wycenie, wykonuje go Inwestor. Jeśli budowa ma miejsce w promieniu 60 kilometrów od siedziby naszej firmy (Kolbuszowa), na życzenie klienta możemy rozszerzyć standardowy zakres prac o wykonanie fundamentu. W przypadku budowy poza tym promieniem, fundament może być wykonany samodzielnie przez Inwestora lub zlecony lokalnej firmie
3. Kto zajmuje się uzyskaniem pozwolenia na budowę?
Pozwoleniem na budowę zajmuje się architekt adaptujący działający w regionie budowy. Ze swojej strony przekazujemy projekt budynku typowego, który należy zaadaptować
4. Ile trwa budowa domu przez Solid Modular?
Pełny czas realizacji do stanu deweloperskiego trwa 100 dni a do stanu podstawowego 60 dni. Sam montaż prefabrykowanych elementów na działce Inwestora zajmuje średnio 2 dni.
5. Czy domy Solid Modular są objęte gwarancją?
Tak, na naszą konstrukcję udzielamy 15 lat gwarancji oraz 2 lata gwarancji na prace wykończeniowe. Przekazujemy również wszystkie gwarancje producentów na elementy wmontowane w budynek.
6. Czy Solid Modular wykonuje projekty indywidualne?
Na chwilę obecną budujemy wyłącznie domy pochodzące z naszego katalogu.
7. Czy możliwe jest wprowadzenie zmian w projekcie?
W naszych projektach dopuszczamy niewielkie zmiany, np. odbicie lustrzane, zmiana kolorystyki elewacji, usunięcie lub przesunięcie ściany działowej, zmiana pokrycia dachu.
8. Czy można obejrzeć gotowy dom Solid Modular na żywo?
Aby obejrzeć wybudowane przez nas domy należy umówić się na spotkanie w naszej fabryce w Kolbuszowej, na którym przekażemy adresy realizacji.
9. Czy można wziąć kredyt na dom modułowy Solid Modular?
Pożyczkę hipoteczną na dom modułowy można uzyskać w większości polskich banków. Wymagania są takie same jak w przypadku kredytów na inne nieruchomości.
10. Jak można finansować cały proces budowy?
Współpraca rozpoczyna się od podpisania umowy rezerwacyjno-projektowej oraz wniesienia opłaty rezerwacyjnej w wysokości 5000 zł (opłata rezerwacyjna jest zwracana przy płatności ostatniej transzy). Pozostałe wpłaty dokonywane są po uzyskaniu pozwolenia na budowę i podpisaniu umowy na produkcję oraz montaż domu. Cała kwota jest podzielona na transze, płatne po zakończeniu każdego etapu budowy.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Zadaj je za pomocą poniższego formularza

Wyślij zapytanie

wstecz